Kaynaklar

DEPOLAR İŞ AKIŞI

1- Mesai saati başlamasıyla birlikte depo kapılarının kilitli veya acık olup, olmadığı kontrol edilir .

2- Depo gözlem formu kontrol edilip güvenlik hizmeti veren arkadaşlardan teslim alınır.

3 -Depo ısı durumu ve nem oranları göz ile kontrol edilir, gözlem formuna işlenir .

4- Depo içersinde bulunan ürünlerin fiziksel ve gözle kontrolleri yapılır, ürün sahibinin isteği veya gözlem formundaki aşırı ısı veya nem farklılıkları oluşmuşsa ürünlerin çekirdek ölçümü yapılarak kontrollü sağlanır.

5- Depolara gelen ürünlerin tartımı yapılır, palet koli vb paket sayıları not alınır, ürün kalite kontrol edildik den sonra  ( iç sıcaklıklaı ölçülür) paletlenip teslim tesellüm formu oluşturulur.İlk giren ilk çıkacağı düzeyde istif yapılır.Derece ve nem oranı ürüne göre ayarlanır.

6- (-18) ürünlerde şok özelliğini koku renk değişikliği gibi farklılıklarda ürün depolanmaz

7- Aktif depolar mesai saatleri içinde sorumlu personeller tarafından iki saat de bir kontrol edilir, gözlem formuna işlenir.

8- Depoların kontrolü gece her saat başı güvenlik personeli gözetimde kontrol edilir. olumsuz bir durum anında depolardan sorumlu  teknik personellere bilgi verilir,  çözüm sağlanır.

9- Depolar her üç ayda bir ilaçlanır.Hijyen temizliği yapılır. Dolu olan depolar ürün çıkışı sonrası ilaçlanır, hijyen temizliği yapılır.

10- Boş ve dolu depolar yılın sekizinci ayında genel bakıma alınır, çalışan aksamlar, sızdırmaz paneller, kapılar kontrol edilir. Motor aksamı ile ilgili yağ kontrolleri yapılır. Eksik yağ tamamlanır veya  yağ değişimi yapılır. Soğutucu gaz kontrolleri, evapatör fanları havalandırma fanları, nem cihazı vb gibi bakımlar ilgili servis tarafından kontrol edilerek eksikleri giderilip, testleri yapıldıktan sonra form karşılığı teslim alınır.

11- Kuruma ait Linde ve BT marka forkliftler her [600] saat  de genel bakıma alınır.

12- Depodan ürün yüklemesi müstecirin olmadığı hallerde ilgili personellere gsm veya sms veya email aracılığıyla iletişime geçmesi ile yükleme talebi alınır ve yapılır.

13- Boş araç kantar tartımına alınarak forklift hizmetiyle ürün hazırlanır palet koli vb paket sayıları not alınır teslim tesellüm formu düzenlenir araç yüklenir ürün teslim edilir.

14- Firma bakiyesi kapatılmadan ürün çıkışı yapılmaz.

15- Cumartesi saat 12:30 dan Pazartesi mesai saatine kadar hizmet verilmez.