TOBB Duyuruları

 

08
Ülkemizde internet alan adlarına ilişkin uyuşmazlıkların çözümü Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından verilen faaliyet belgesi kapsamında "Uyuşmazlık Çözüm Hizmet Sağlayıcıları" tarafından gerçekleştirilmektedir.
İş dünyamızın ve vatandaşlarımızın uyuşmazlıklarının sürdürülebilir çözümlere ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla kurulan TOBBUYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi'ne BTK tarafından faaliyet belgesi verilerek internet alan adları için "Uyuşmazlık Çözüm Hizmet Sağlayıcısı" olarak yetkilendirilmiştir.
Konuya ilişkin detaylı bilgi notu ekte sunulmaktadır.
Bilgilerinizi, üyelerinize duyurmanızı ve üyelerinizi internet alan adları kapsamındaki uyuşmazlıklarını çözmek için TOBBUYUM'a yönlendirmenizi rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

27
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Birliğimize iletilen 07.10.2022 tarih ve 60292496 sayılı "Mesleğim Hayatım Portalı İş ve Staj Programı" konulu yazı ekte dikkatinize sunulmuştur.
Bildiğiniz üzere Birliğimiz ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında Mesleğim Hayatım İş ve Staj Programı İş Birliği Protokolü imzalanmış olup öğrenci ve mezunlara ulusal ve uluslararası şirketler bünyesinde staj ve istihdam olanaklarının sağlanması amacıyla https://mhbasvuru.meb.gov.tr/login internet sitesi hazırlanarak kullanıma
açılmıştır.
Bu kapsamda söz konusu web portalının üyelerinize duyurularak sisteme girişlerinin sağlanması önem arz etmektedir.
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

27
Birliğimiz organizasyonunda 26 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 14:00'te internet üzerinden "İşyerleri için Afet Farkındalık Eğitimi" düzenlenecektir. Eğitim programına ilişkin davet ekte sunulmaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile AFAD iş birliğinde gerçekleştirilecek olan webinarda afetler kapsamında işyerlerindeki
riskler, afet ve acil durum öncesi hazırlıklar, afet ve acil durum sonrası ilk saatlerde yapılması gerekenler ile afet acil durum sırasında doğru davranışlar anlatılacak olup program sonunda katılımcıların konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.
Toplantıya katılımınızı, sosyal medya ve internet sitenizde paylaşımınızı, üyelerinize duyurarak katılımlarını sağlamanızı rica ederim

[Devamını oku...]

27
Cumhurbaşkanı tarafından 11 Ekim 2022 tarihinde esnafa kredi kolaylığı sağlayacak yeni bir paket açıklanmış, buna göre esnaf için Halkbank vasıtasıyla 60 ay vadeyle ve yüzde 7,5 faiz oranıyla istifade edebilecekleri 100 milyar liralık bir kredi kampanyası başlatılmıştı.
Üyelerimizden konu ilgili olarak, Halkbank'ın hem Esnaf Odası'na, hem de Birliğimize bağlı Odalara üye olanlara kredi imkânından faydalandırmadığı yönünde şikayetler olmuştur. Konu Birliğimiz ile Halkbank arasında görüşülmüştür.
Bu kapsamda Birliğimizin girişimleriyle 10 Ekim'den önce hem Esnaf Odası'na hem Birliğimize bağlı Odalara üye olan işletmeler söz konusu kredi imkanından faydalanabileceklerdir.
Bilgilerinizi ve konuyu üyelerinize duyurmanızı rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

13
Birliğimiz ve ABD Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde, "ABD Tarafından İran ve Rusya'ya Yönelik Yaptırım Politikaları ve Uygulamaları- İş Dünyası İçin Bilgilendirme Toplantısı" düzenlenecektir. Toplantı kapsamında ABD Hazine Bakanlığı uzmanları tarafında bilgi verilecek ve katılımcıların soruları cevaplandırılacaktır.
Toplantı, 17 Ekim 2022 Pazartesi günü, saat 14:00 – 16:00'da TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecektir.

Toplantı elektronik ortamda da takip edilebilecektir.

Toplantıya katılmak isteyenlerin, thttps://anket.tobb.org.tr/#/anket/iran-abdbilgilendirmetoplantisi linkinden en geç 14 Ekim 2022 tarihine kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Toplantıya elektronik ortamda katılmak isteyenlerin belirtilen internet adresinde yer alan formda "Online Katılım" seçeneğini işaretlemeleri gerekmektedir.

Online katılmak üzere kayıt yaptıranların, kayıt anında belirtilen elektronik posta adreslerine toplantı linki gönderilecektir.
Bilgilerinizi ve konunun ilgili üyelerinize duyurulmasını rica ederim.

[Devamını oku...]

06
İlgi : Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 30.09.2022 tarihli e-posta yazısı.

İlgide kayıtlı yazıda, ülkemizin üyesi olduğu Afrika Kalkınma Bankası'nın 12-13 Ekim tarihlerinde Zoom üzerinden İş Fırsatları Semineri düzenleyeceği belirtilmektedir. Katılımcıların Afrika Kalkınma Bankası yetkilileri, diğer katılımcılar ve özel sektör temsilcileri ile bağlantı kurma imkanı olacaktır.

Seminer programı ekte yer almakta olup, seminere katılım için aşağıdaki bağlantıdan kayıt yaptırılması gerekmektedir:
https://www.afdb.org/en/news-and-events/events/business-opportunities-seminar-fall-2022-edition-54996 Bilgilerinizi ve konunun ilgili üyelerinize duyurulmasını rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

28
İlgi : Ticaret Bakanlığı'nın 26.09.2022 tarih ve 78512950 sayılı yazısı.
İlgide kayıtlı yazıda, Nijerya menşeli Vickmelie Nigeria Limited Şirketinin ülkemizin ilgili kurum ve şirketleri ile kömür ticareti yapmak istediği belirtilmektedir. Taleplerini içeren yazının bir örneği ekte iletilmektedir.

Bilgilerini ve konunun ilgili Odanız üyelerine duyurulmasını rica ederim.

[Devamını oku...]

28
İlgi : Ticaret Bakanlığı'nın 26.09.2022 tarih ve 78512950 sayılı yazısı.
İlgide kayıtlı yazıda, Nijerya menşeli Vickmelie Nigeria Limited Şirketinin ülkemizin ilgili kurum ve şirketleri ile kömür ticareti yapmak istediği belirtilmektedir. Taleplerini içeren yazının bir örneği ekte iletilmektedir.

Bilgilerini ve konunun ilgili Odanız üyelerine duyurulmasını rica ederim.

[Devamını oku...]

27
Kayseri Sanayi Odası'ndan Birliğimize intikal eden ekli yazıda, 5-9 Ekim 2022 tarihlerinde "Anadolu Mobilya Fuarı(ANAMOB)"nın gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
Bu kapsamda, 5-9 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek fuarın üyelerinize duyurulması hususunu rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

02
Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından başlatılan "KOBİ'lerin E-Karnesi Projesi" Türkiye'de faaliyette bulunan KOBİ'lerin dijital dönüşümünün desteklenmesini amaçlamaktadır.
Proje kapsamında, KOBİ'lerin dijital dönüşüm sürecini hızlandırmak amacıyla, firmalara bilgi teknolojilerine ilişkin farkındalık, altyapı, müşteri ile ilişkiler, satış ve pazarlama, işletme yönetimi, ödeme yöntemi, bilgi teknolojileri becerileri ve insan kaynağı, üretim yönetimi ve ürün geliştirme, tedarik zinciri, dijital güvenlik
başlıklarından oluşan 15 dakikalık çevrimiçi bir anket uygulanmaktadır.
Söz konusu anket sorularına verilecek olan cevaplar, bu alt dijitalleşme başlıklarına göre skorlar üretmekte ve firmaların kendilerini aynı sektör ve büyüklükteki diğer işletmelerle kıyaslamasına imkan vermektedir. Bu skorlar kullanılarak, firmaya özgü olarak üretilen E-Karne'de ayrıca, firmanın dijital dönüşüm sürecini
hızlandıracak dijital çözümler ve kamu destekleri sunulmaktadır.
Çalışmaların tüm Türkiye geneline yayılması, il ve Oda/Borsa düzeyinde güncel olarak dijitalleşme düzeyiyle ilgili mevcut durum ve ihtiyaçların tespit edilmesi ve KOBİ'lerin dijital dönüşüm süreçlerine destek olunması planlanmaktadır. Bu sebeple, Oda/Borsaların destek ve geri bildirimleri projeye sağlayacağı katkı açısından
önem arz etmektedir.
Bu kapsamda, https://kobiekarne.tepav.org.tr linkinden erişim sağlanabilen anketin üyelerinize
duyurulmasını rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

Sayfa 2 / 18İlk   Geri   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son