07
Birliğimiz ile Ticaret Bakanlığı işbirliğinde 7 Haziran 2022 Salı günü saat 15:00'te "Ticaret Bakanlığı Nezdinde Coğrafi İşaretlerin Tanıtımı ve Denetlenmesi
ilgilendirme Semineri" gerçekleştirilecektir.
Söz konusu seminerde coğrafi işaretlerin tanıtımında ve reklamında dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılacak, denetim konusunda Ticaret Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Reklam Kurulu tarafından gerçekleştirilen işlemler hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Seminer sonunda ise katılımcıların soruları
cevaplandırılacaktır.
Seminer programı ve ayrıntılar ekte dikkatinize sunulmuştur. Seminere katılımınızı, sosyal medya hesaplarınızdan ve internet sitenizden paylaşmanızı, üyelerinize duyurarak katılımlarını sağlamanızı rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

03
Ticaret Bakanlığı'nın ilgide kayıtlı yazısında, Mısır, Rusya ve Güney Kore'de görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ile elektronik sohbet toplantılarının gerçekleştirileceği belirtilmiştir. İlgili yazı EK tedir.

[Devamını oku...]

03
Oda ve Borsa çalışanlarımıza özel olarak tasarlanan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde planlanan İşletme Tezsiz Yüksek Lisans (uzaktan) Programını ilgi yazımız ile sizlere duyurmuştuk. Programa başvurular 30 Mayıs 2022 tarihi itibari ile başlamış olup Sosyal Bilimler Enstitüsü Sekreteri Senem Üçbudak (0312 292 42 85) ile görüşerek başvuru süreci ve programla ilgili detaylar konusunda bilgi alabilirsiniz.

[Devamını oku...]

03
Türkiye 100 Katılımcıları, Türkiye Sektör Meclis Üyeleri, Kadın ve Genç Girişimciler Kurul Üyeleri, OSBÜK 27 Mayıs 2022 tarihli ve 31848 sayılı Resmi Gazete'de; "Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Tarife ve Talimat Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" yayımlanmıştır.
Buna göre; KOBİ'lerin sağlaması gereken ciro şartı 125 milyon TL'den 250 milyon TL'ye çıkarılırken, yurt içi satışlardan elde ettiği cirosu 250 milyon TL'ye kadar olan KOBİ'ler sistemden faydalanabilecektir. Halihazırda sistemdeki KOBİ'lerin yenileme dönemleri bakımından 300 milyon TL olarak uygulanan bu sınır 500 milyon TL'ye yükseltilirken, bu kapsamda sistemin kapsayıcılığı genişletilmiştir.
Ayrıca; sisteme ilişkin sorgulama ücreti 10 TL yerine 15 TL şeklinde artırılmıştır. Alıcı başına azami kredi limiti 750 bin TL'den 1 milyon TL'ye yükseltilirken bu kapsamda sistemin teminat sağlama kapasitesi genişletilmiştir. Tebliğ ile ilgili bilgi dokümanı ve karşılaştırma tablosu ekte gönderilmektedir.
Bu kapsamda ekte bulunan dokümanları üyelerinize duyurmanızı rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

02
İlgide kayıtlı yazıda, 02 Haziran 2022 Perşembe günü saat 14.00'da Özbekistan'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile "İnşaat Malzemeleri, Enerji ve Elektrik Ekipmanları " sektörüne yönelik e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmektedir Toplantıya ilişkin detaylar ekte sunulmaktadır.
Bilgilerini ve etkinliğin ilgili üyelerinize duyurulmasını rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

31
Ticaret Bakanlığından alınan ilgide kayıtlı yazıda, 31 Mayıs 2022 Salı günü saat 11:00'da Hindistan'da görev yapmakta olan Ticaret Bakanlığı temsilcileri ve Hindistan'da iş yapmakta olan iş insanlarımız ile Hintli firma temsilcilerinin konuşmacı olarak katılacağı "Hindistan: Makine (Takım Tezgahları)" isimli sektörel e-sohbet toplantısının gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
Toplantının programı ve toplantıya katılmak için gerekli link ekte sunulmuştur.
Bilgilerinizi ve konunun ilgili üyelerinize duyurulmasını rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

31
İlgide kayıtlı yazıda, 02 Haziran 2022 Perşembe günü saat 14.00'da Özbekistan'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirimiz ile "İnşaat Malzemeleri, Enerji ve Elektrik Ekipmanları " sektörüne yönelik e-sohbet toplantısı gerçekleştirileceği bildirilmektedir
Toplantıya ilişkin detaylar ekte sunulmaktadır.
Bilgilerini ve etkinliğin ilgili üyelerinize duyurulmasını rica ederim.

[Devamını oku...]

31
Van Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Birliğimize intikal eden 09.05.2022 tarihli ve 116 sayılı ekli yazıda;" Dünya Kahvaltı Günü" etkinliği ile ilgili Odalarımız ve Borsalarımızın sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak destekte bulunulması talep edilmektedir.
Bilgilerinizi rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

30
İlgi (a) da kayıtlı, zirai don yaşanan bölgeleri için talepleri içeren yazınız, Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. Genel Müdürlüğü'ne iletilmiş olup, mezkûr kurumdan alınan cevabi ilgi (b) yazı ekte gönderilmektedir.
Bilgilerinizi rica ederim.
Saygılarımla,

[Devamını oku...]

30
İlgide kayıtlı yazıda Rabat Ticaret Müşavirliğimiz tarafından alınan bir yazıya atfen, Fas Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yatırımcılar için sanayi arazilerine yönelik yeni bir internet portalının hizmete açıldığı belirtilmiştir. Söz konusu portal çerçevesinde, Portalın yatırımcılara özellikle sanayi arazileri hakkında geniş bir veri tabanı sağlayarak bilgiye erişim açısından ihtiyaçlarının karşılanması için açıldığı, Çok dilli platform sayesinde yatırımcıların Fas genelinde hangi endüstriyel arazinin mevcut olduğunu, ihtiyaçlarına en uygun endüstriyel araziye ve fiyatına ilişkin bilgiye ulaşabildiği, Anılan portalda arazi aramasının çeşitli kriterlere göre yapılabildiği ve yatırımcının en uygun arazi teklifini tespit ettikten sonra ilgili kurumla irtibata geçebileceği hususlarına yer verilmektedir.
İlgili yazıda söz konusu portala "https://industrial-estate.gov.ma/" sitesi üzerinden ulaşılabildiği belirtilmiştir.
Bilgilerini ve ilgili üyelerinize duyurulmasını rica ederim.

[Devamını oku...]

Sayfa 7 / 32İlk   Geri   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  İleri   Son