Tarsus Borsası Haberler

Başkanımızdan Mevlid Kandil Kutlama Mesajı

  • 10.12.2016
  • tarsustb

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat KAYA; Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşriflerinin, yıl dönümünde bir Mevlid Kandili’ni daha idrak etmenin sevincini, huzur ve mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

Başkan Murat Kaya , mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Doğan her şey beraberinde karanlıktan aydınlığa çıkışı, katılaşmış kalplerin yumuşamasını, umut, rahmet ve bereket getirir. Peygamberlerin dünyaya gelişi de işte böyle zamanlarda gerçekleşir. Duygularında sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörüyü, ilişkilerinde hakkı, doğruyu güzeli ve vefayı, ibadetlerinde ihlas ve samimiyeti öne çıkararak gönülleri fetheden, güzellik ve ümit dolu Peygamberimizin doğumuyla insanın insan önünde değil, sadece Allah önünde boyun eğmesi gerçeğinin gün yüzüne çıktığı andır. O'nun güzel hatırasını içimizde, işimizde, hayatımızda, düşüncelerimizde, duygularımızda, eylemlerimizde ve evlerimizde yaşamak ve yaşatmak, O'nu anmak için fırsat olan Mevlid Kandili ve diğer mübarek gün ve geceler, hayatımızı diri ve canlı tutmak adına fırsat günleridir.

Mübarek Mevlid Kandili’nin gönüllerimizi aydınlatması, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine ve tüm insanlık için hayırlara vesile olması temennisiyle, selam ve saygılarımı sunuyorum."

Başkanımızdan Mevlid Kandil Kutlama Mesajı