Üretmeye ve Daha Çok Çalışmaya Mecburuz

  • 23.02.2019
  • tarsustb

Özel sektör olarak ticari ve ekonomik süreçte zor bir dönemi geride bırakmak için ilk hedefin daha çok üretmekle ve daha çok çalışmakla başlayacağına değinen Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Başkan Murat Kaya, "Bugünlerde içinde bulunulan ortamdan ancak ve ancak daha çok üretim yaparak ve daha çok çalışarak kurtulabiliriz." dedi.

Hedeflerinin Tarsus'a ve bölgeye katma değer sağlarken bu katma değerin önemli bir parçası olan Borsa üyelerinin en iyi hizmeti en kısa sürede ve en kaliteli şekilde alabilmeleri olduğunu vurgulayan Başkan Murat Kaya, " Hizmetlerimizi her geçen gün çağın şartlarına uygun bir şekilde güncellemek ve hizmetlerimizi daha kolay ve hızlı hâle getirmek için çalışıyor; her geçen gün yenileniyoruz. İş dünyası olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Sağlanan imkân ve teşviklerden yararlanabilmeleri için iş dünyamızı bilgilendirmeye çalışıyoruz.Bu noktada Üyelerimizin taleplerini değerlendiriyor, gelen taleplerin sonuçlarını da paylaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Üretimde ana noktanın dünya pazarında talebi olanı, dünya kalitesi ve dünya fiyatıyla üretebilmektir diyen Başkan Murat Kaya, " Herkes üretimini arttırmak ister. Üretim artmıyorsa, kimse boş yere yatırım yapmaz. Ancak herkesin yaptığı, herkesin yapabildiği üretim ile büyüme sınırlandırılır. Bugün üretimimiz  sadece iç pazar veya sadece ihracat için yapılmamalı. Bizim her iki pazara da fazlasıyla önem ve değer vermemiz gerekiyor. Tabi devlet desteklerinin de mutlaka üretime katkı verecek oranda olması lazım. Diğer yandan ithalata da sınırlama getirerek üreticimizi koruma altına almamız gerekiyor. Yaşanacak  ticari ve ekonomik krizlerle karşı karşıya kalmamak için bizim öncelikle bölgesel olarak Tarımda Yapısal değişiklikleri acilen belirlememiz şart. Bu başlangıç için insan gücümüzle, verimli toprağımızla aslında çok şanslı bir konumdayız” dedi. 

ÜRETİM ARTINCA YATIRIMLAR DA ARTACAKTIR.

"Büyümeyi hızlandırmamız için iç pazara dikkat ederken dış pazarı da kollamamız gerekiyor" ifadelerini kullanan Başkan Murat Kaya, " Üretim odaklı kendi ihtiyacını üretebilir ve ihracat yaparak da ihtiyaç duyduğu dövizi kazanabilecek bir iş dünyası profilini Tarsus'ta oluşturulması kapsamında geçen yıl uygulamaya başladığımız ihracatçıları destekleyen " İhracat sizden personel bizden" uygulamamıza bu yılda devam edeceğiz. Üretmemiz ve ürettiğimizi dünyanın her yerine satmamız gerektiğine inanıyoruz. Üretim artınca yatırımlar da artacaktır.İstikrarlı bir ticaret ortamının sağlanması, ekonomik açıdan refah seviyesi yüksek bir Tarsus'a ulaşmak ise hepimizin ortak temennisidir” dedi.

Üretmeye ve Daha Çok Çalışmaya Mecburuz