Tarsus Borsası Haberler


03

Tarsus Ticaret Borsası, Tarsus Emniyet  Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte her eğitim ve öğretim yılında geleneksel hale getirdiği “TOBB Eğitim Yardımı” 'nı bu yıl "Bir Öğrencide Sen Giydir" teması ile gerçekleştirdi.

Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Borsa  toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim yardımı etkinliğinde 1000 ' e yakın ihtiyaç sahibi  öğrencinin Tarsus Emniyet  Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte tespit edilerek her  yılki gibi eğitime destek kapsamında giyim yardımı yaptıklarını belirttiği konuşmasında “Her yıl olduğu gibi bu yılda TOBB nin aracılığı ile sosyal bir proje olarak düzenlediğimiz eğitim yardımının yenisini "Bir Öğrencide Sen Giydir" teması adı altında düzenlemekten mutluluk duyuyoruz.Bu yıl tespit edilen 1000 yakın ihtiyaç sahibi öğrencimizin mutluluğunu bugün burda birlikte yaşıyoruz. Siz Sevgili öğrencilerimiz de gelecekte Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı gibi önemli makamlarda oturacaksınız. Bunun için ise çok çalışmanız gerekmektedir. Bunu başaracağınıza inanıyorum. Bizler, imkânlarımız el verdiği sürece okullarımızın ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya çaba sarf edeceğiz "diyerek  çocuklarımızın  ÇANAKKALE ruhu ile yetiştirilmesinin önemine vurgu yaparak "Hayallerimizi hedeflere, hedeflerimizi gerçeğe, Ülkemizi geleceğe taşıyacak sizlersiniz "dedi.

İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Özden Özden günün anlamıyla ilgili emniyet teşkiltının sadece güvenliği sağlamada değil vatandaşın ihtiyaç duyduğu her alanda yanlarında olduklarını ifade ettiği konuşmasında " Toplum Destekli Büro Amirliği ekiplerimizin ilçe merkezimizdeki okullarımızd tespit ettiği 700 ihtiyaç sahibi öğrencimizi Ticaret Borsamızın işbirliği ve katkısıyla giydiriyoruz. " dedi.

Kaymakam Yüksel Ünal ise, çocuklara Uşaklı Ahmet Efendi'nin başından geçen hikayeyi anlattıktan sonra, öğrencilere gelecekle ilgili tavsiyelerde bulundu ve Tarsus Ticaret Borsası'nın her yıl eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle yapılan gitsi yardımının takdire edilmesi gerektiğini belirterek diğer sivil toplum kuruluşlarından da aynı yardımları beklediklerini ifade etti.

Yapılan konuşmalardan sonra bir grupihtiyaç sahibi öğrencilere giysileri protokol üyeleri tarafından verildi.

Giysi dağıtım etkinliğine Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro, Jandarma Komutanı Bnb. Burak Demirtaş, İlçe Emniyet Müdürü Halis Ünal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin , Borsa Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri Fatma Temel, Ramazan Bozdağ,  Ali Seçer, Mahmut Soysal ,Nail Uçak, Refik Zaman, Toplum Destekli Polis Büro Amirliği çalışanları ve öğrenciler katıldı.Okunma Sayısı: 559
resim