Borsa Laboratuarına 9500 NIT Cihazı

  • 22.06.2018
  • tarsustb

Hububat ticaretinde ve hububatın kalite sınıfına göre değerlendirilmesi noktasında Borsa üyelerine daha kaliteli hizmet verme çabasında olan Tarsus Ticaret Borsası,Borsa üyelerinin alım ve satımlarında hızlı, güvenli ve otomatik analize geçişi sağlamak amacıyla Türkiye'deki TMO'lar ile Lisanslı Depolarda kullanılan İşveçli Perten firmasının geliştirdiği,  son ürün olan Inframatic 9500 NIT cihazını Borsa Laboratuarına aldı.

Borsa personelleri ve Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel Inframatic 9500 NIT cihazının Borsa Laboratuarına kurulumundan sonra kullanım eğitimlerini de tamamladılar.

Başkan Murat Kaya Borsa Laboratuarına alınan cihaz hakkında şu ifadeleri kullandı.

" Üyelerimizin alım satımlarında karar vermeleri açısından kısa sürede kabul edilmiş ve belirlenmiş kriterler aralığında, kesin ve doğru analiz sonucu veren teknolojik cihazların kullanılması büyük önem arz etmektedir. Borsamız üyelerine hizmet noktasında şu an TMO'lar ve Lisanslı Depolarda kullanılmakta olan kesin, kabul edilmiş aralıklarda ölçüm yapan, güvenilir ve işlem kolaylığı sağlayan Inframatic 9500 NIT cihazını Borsa Laboratuarına kazandırmıştır. Yeni cihaz ile 1 dakikadan kısa sürede bir çok ürünün birden fazla parametresini öğrenmemiz mümkün olacaktır. Aynı zamanda, cihazın Ulusal ve Uluslararası kabul görmüş teknik parametreleri ile günümüz teknolojisinin faydalarından da yararlanarak  "uzak kontrol" diyebileceğimiz diğer kullanıcılar ile aynı sonuçları elde edebiliyor olmamızdır. Yani Borsa laboratuarında yapılan ölçümler herhangi bir TMO veya Lisanslı Depoda yapılan ölçüm sonuçları ile aynı olmaktadır. Üyelerimize güven ve işlem kolaylığı sağlayacak cihazımızın hayırlı olmasını diliyorum."

Borsa Laboratuarına 9500 NIT Cihazı
Borsa Laboratuarına 9500 NIT Cihazı