Tarsus Borsası Haberler


20

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz ve Tarsus İlçe Teşkilatı Başkanı M.Tekin Çelik ile beraberindeki heyet Tarsus Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Sayın Ayfer Yılmaz ve beraberinde bulunan heyete yapılan ziyaretten memnuniyetini ifade ederek Tarsus’un geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de tarım ve tarım  ticareti yapılan  büyük kentlerden biri olmaya devam edeceğini kaydetti.

Sohbet ortamında geçen ziyarette, Tarsus  ve Türkiye ekonomisinde, özellikle tarımda yaşanan gelişmeler üzerine borsa üyeleri ile  istişare eden Sayın Yılmaz, Tarsus’un geçmiş sosyal, kültürel ve ekonomik konularına değindi.Tarsus'un tarımsal gücünü çok iyi bildiğini, tarım ticaretindeki potansiyelin daha da artması gerektiğini ifade etti. Sayın Yılmaz, Tarsus'un tarım ve tarıma dayalı ekonomisini bir Tarsuslu olarak çok iyi bildiğini tarımsal anlamda planladıkları tarım ve tarım  ticaret ile ilgili konulara değinerek  anlattığı ziyaretinde bölgenin tarım ve tarım ticaretinde öncelik arz ettiğini, bölgede üretimi yapılan tarımsal ürünlerin  ihracatının arttırılması ile Tarsus'a katma değer yaratılacağını da belirtti.Lojistiğin önemine değinen Yılmaz,  yükte hafif pahada değeri tarımsal ürünlerin üretimine ve ihracatına Lojistik anlamda kaynakların kullanılması ve desteklenmesinin gerektiğini anlattı. Bu anlamda yapılacak olan Çukurova Havalimanı ile Mersin Tarsus Kazanlı Sahil Bandı projesinin önemine de değindi.

Ziyaretin ardından Başkan Murat Kaya, Sayın Ayfer Yılmaz’a  ziyaretin anısına bir hediye takdim etti. Ayrıca, Tarsus Ticaret Borsası tarafından coğrafi işareti alınan Tarsus Sarıulak zeytinininden üretilmiş zeytinyağı ve yine bu yıl borsa üyesi Boltaç Zeytinyağı Firmasının 2. lik ödülü kazandığı Tarsus Sarıulak Zeytinyağı'da Sayın Yılmaz'a hediye edildi.

 

Okunma Sayısı: 921
resim