Tarsus Borsası Haberler

16
Borsa 2017 Yılı Genel Tarım Durumuna Ait Raporunu Hazırladı

Başkan Murat Kaya, 2017 yılı ile ilgili Borsanın hazırladığı "2017 Yılı Tarım Özeti" raporunda " Tarım; Türkiye ekonomisinin lokomotifi ve en stratejik sektörüdür. Ülkemizde 5,5 milyon kişi tarım alanında istihdam ediyor. Yani tarım, istihdamın KALB'i. " mesajına vurgu yaptı.

[Devamını oku...]

14
Tarsus İçin "DEV" Proje Ortaklığı

Tarsus Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda ÇKA mali destek programları incelenerek proje, bilgi ve teknoloji paylaşımının ortak bir hedef altında toparlanması konuları istişare edildi.

[Devamını oku...]

14
Tarsus Dikenli ( HİNT) İncirine Sahip Çıkıyor

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayri Erdoğan yönetiminde Tarsus Ticaret Borsasında toplanan ve 5200 Sayılı Kanuna göre kurulan Mersin İli Hint İnciri Üretici Birliği üyesi olan Tarsus Dikenli İncir yetiştiricisi Mehmet Ali Bozgaç, Hüsne Güllü, Tevfik Ekiz, Ahmet Şaşmaz ve Mustafa Teke ile ziraat mühendisi Mustafa Ateş Tarsus'ta yetişen dikenli incirin geleceğine yönelik yapılacak faaliyetler konusunda istişarede bulundu.

[Devamını oku...]

11
Tarımsal Üretime Dair Düşük Faiz Yatırım Ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Karar Açıklandı

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri'nin tarıma verdiği düşük faizli krediler ilk kez 3 yıllık açıklandı.

Bu güne kadar yıl bazında açıklanan düşük faizli tarımsal krediler Bakanlar Kurulu'nun 10 Şubat 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan kararı ile 2020 yılı sonuna kadar açıklanmış oldu.Sadece çok yıllık yem bitkilerine verilen krediler tüm yem bitkilerini kapsayacak şekilde düzenlendi. Ayrıca tarım ürünlerinin işlenmesi de kredi kapsamına alındı. Lisanslı depoculuk ve seraların modernizasyonunda kredi limitleri ve faiz desteği artırıldı.

[Devamını oku...]

09
Tarsus Ticaret Borsası Berlin Fruit Logistica Fuarı’nda

Katılımı oldukça önemseyen katılımcılar, dünyanın dört bir yanından gelen sektör temsilcileriyle kurulacak temasların, önümüzdeki süreçte ihracatımıza yansıyacak büyük rakamların ilk adımı olacaktır dediler.

[Devamını oku...]

08
Zeytin Dalı Harekatına Tam Destek

Başkan Murat Kaya “ Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü, huzurunu bozma niyetinde olanların her zaman karşısında tek vücut tek millet olarak duracağız.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 176İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son