Tarsus Borsası Haberler

06
TOBB Tahkim Divanı, TOBB’n de Toplandı

TOBB Tahkim Divanı, adli yargıya oranla daha süratli ve ticari sırların korunması bakımından daha güvenli bir yargı yoludur. Bununla birlikte, usulü şartlar yerine getirilmek kaydıyla, hakem kararları da tıpkı mahkeme ilamları gibi icra edilebilir kararlardandır. Ticari ve sınai ihtilafların tüzük kuralları çerçevesinde bağımsız ve ehil hakem kurulları tarafından süratle, güvenle ve adaletle hallini gerçekleştirir.

[Devamını oku...]

04
Borsa Personeli Kasım Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

 

Toplantı gündemlerinde matbu gündem maddelerinden, 2018 yılı Ekim ayı sonu itibariyle  Haberleşme Talimatına göre çıkarılan istatistikler, 2018 yılı Ekim sonu itibariyle Personel İş Planlarının değerlendirilmesi, Aralık ayında gerçekleşecek etkinlik ve faaliyetler hakkında yeni planlamalar görüşüldü.

11 Aralık 2018 Salı günü Çukurova Üniv. Tarım Teknoloji bölümü öğrencilerinin borsamıza yapacağı ziyaret için slayt hazırlıklarının yapılması. 2019 yılı Kalite Hedefleri ve Faaliyet Takvimimizin belirlenmesine katkı sağlayan Çalışan Öneri ve Talep Formlarının 10 Aralık tarihine kadar Akreditasyon Birimine teslim edilmesi gerektiği hatırlatıldı. 14 Aralık 2018 Cuma günü NETSERT firması tarafından gerçekleştirilecek olan ISO 9001:2015 KYS denetimimiz için gerekli hazırlıkların yapılması ve eksiklerin tamamlanması görüşüldü. Her yılın sonunda yılda bir defa yapılan 2018 yılı Personel Performans Değerlendirmelerinin 20 Aralık 2018 tarihine kadar yapılması kararlaştırıldı. Personellerin Muhtelif Öneri ve Talepleri de alınarak toplantımız sona erdi.

 

[Devamını oku...]

03
Temel, Hisacıklıoğlu'na "Girişimcilik ve Mentörlük" Konulu Projesini Sundu

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Borsa Başkanı Murat Kaya ve Borsa Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel'in gerçekleştirdiği görüşmede Temel, "Girişimcilik ve Mentörlük" konulu projesi hakkında Sn. Hisarcıklıoğlu'na bilgilendirmede bulundu.

[Devamını oku...]

02
Başkan'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Önce "İNSAN" diyen, İNSANI "Yaratılmışların en şereflisi" olarak gören bir inancın sahibi olarak bizler, her konuda engelli kardeşlerimizin yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem vermeliyiz.

[Devamını oku...]

28
Tarsus Sarıulak Zeytini Coğrafi İşaret Tescil Takdim Töreni

Türkiye’nin 81 ilinin 41’inde, 843 ilçenin 270’inde zeytin üretimi yapılmaktadır. Tarsus'ta 40 bin dönümde 1 milyon 700 bin ağaçta yaklaşık 60 bin ton zeytin üretimi gerçekleşmektedir.Tarsus Sarıulak zeytinimizin doğada tabi varlığı yaklaşık 300 bin ağaç ve kapama bahçe tesislerimizde yaklaşık 100 bin ağaçtır.

[Devamını oku...]

23
Başkan Murat Kaya'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Başkan Murat Kaya, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, " Milletimizin istikbalini emanet ettiğimiz gençlerimize emek veren sevgili öğretmenlerimize, verdikleri emek ve değer için bir kez daha teşekkür ediyoruz."

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 207İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son