Tarsus Borsası Haberler

07
Akdeniz Meyve Sineği Mücadelesi Pilot Proje Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayri Erdoğan, "Akdeniz Meyve Sineği gerek 260'ın üzerine konukçusu olması gerekse Amerikan'dan, Asya'ya, Avrupa'dan, Afrika'ya geniş bir yayılım göstermesi sebebiyle tüm dünyada bir numaralı bahçe zararlısı olarak kabul görmektedir. Mücadele kapsamında Doğu Akdeniz bölgesinde Hatay, Osmaniye, Adana ve Mersin illerini kapsayan Akdeniz Meyve Sineği Mücadelesi Pilot Projesi dahilinde ilçemizde 6 bin 100 adet tuzak, 80 çiftçimize 1500 dekar alanı kapsayacak şekilde dağıtımı yapılmış olup, gerekli kontroller teknik personelce yapılmıştır.

[Devamını oku...]

07
TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısında "Tarım Sektörü" Değerlendirildi

TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı’nda konuşan Başkan Murat Kaya "Tarımda geleceğe yönelik yeni üretim planlaması, yeni bir havza modeli ve ithal edilen ürünleri yüksek kalite ve verimde üretim yapana ek teşvik verilmesi şarttır." dedi.

[Devamını oku...]

06
Borsa Yönetim Kurulu 2018 Hareketlilik Planını Görüştü

Stratejik planımız kapsamında 2017 yılı performansımızı değerlendirdiğimiz bu toplantıda, 2018 yılı ile ilgili yeni düzenlemelerle hareketlilik planımızı da revize ettik.2017-2020 Yılları 3. Dönem Stratejik Planımızı da sosyal, ekonomik, politik ve ticari etmenlerin konjüktürüne bağlı olarak gerek görülen ihtiyaç üzerine revizesini gerçekleştirdik. Yeni dönemi hareketlilik üzerine planlayarak daha dinamik bir yapı ile yolumuza devam edeceğiz

[Devamını oku...]

02
Başkan'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Engelli olmak engel değildir, Yeter ki BİZ engel olmayalım” düşüncesiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım." ifadelerini kullandı.

[Devamını oku...]

01
Kasım Ayı Personel Toplantımız Gerçekleşti

Personellerin 2018 yılı eğitim öneri istekleri görüşüldü.  2017 Yılı Kalite Hedefleri, 2017 Yılı İstatistiki Bilgiler, 2017 Yılı Faaliyetler, 2017 Yılı Swot Analizi ve 2017 Yılı Süreç Ölçüm Sonuçlarının Aralık ayında görüşülmesine karar verildi.  Personellerimizin iş planları değerlendirilerek Öneri İsteklerin alınmasıyla toplantımız sona erdi.

[Devamını oku...]

30
Kasım Ayı Meclis Toplantısının Konuğu Vahap Seçer Oldu

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya ise, Vahap Seçer’in en eski üyelerinden bir tanesi olduğunu belirterek, “Gerek üretim anlamında gerek ticaret anlamında, gerek sanayi anlamında yaşadığı kente yatırım yapan, istihdam yaratan, ticari anlamda faaliyet gösteren, fedakarlık yapan bir kardeşimiz. Yaptığı yatırımlardan, yarattığı istihdamdan ve ödediği vergilerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Seçer, Milletvekilliği döneminde görevini layıkıyla yaparak bizimle de sürekli olarak istişare halinde oldu.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 168İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son