Tarsus Borsası Haberler

19
Başkan Murat Kaya Kurban Bayramı Mesajında;"İnsanlara yakışan kardeşçe yaşayabilmektir"

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kurban Bayramının, bütün güzel değerleri içinde barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olduğunu ifade eden, Başkan Murat Kaya Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; Yardımlaşma, dayanışma, sevme, sevilme, eşitlik, barış, hoşgörü,  sahip olduğumuz en önemli değerlerimiz olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Murat Kaya,  "İnsanlara yakışan kardeşçe yaşayabilmektir. Bayramlarımız bu yüce duyguların pekiştirmemiz ve içselleştirebilmemiz için en güzel vesilelerdendir. Bayramların ruhunu yaşamaya özen göstermeli, birlikte bir bayramı daha yaşayacak olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşarken Kurban Bayramı’nın İslam alemine ve ülkemize sağlık, huzur ve barış getirmesini diler, Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.” ifadesini kullandı.

[Devamını oku...]

19
Meclis Başkanı Ekincioğlu Bayram Mesajında;"Dayanışma ruhu bizim en büyük enerji kaynağımızdır

Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Ekincioğlu, Kurban Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Meclis Başkanı Ekincioğlu kültürel zenginliğimizin ve maneviyatın önemine değindiği mesajında şunlara yer verdi; “Sevinçlerin paylaşıldığı, toplumda sosyal dayanışma ve barış ruhunun egemen olduğu bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramı’nı, huzur ve güven ortamı içerisinde, çocuklarımız, gençlerimiz ve büyüklerimizle hep beraber kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz.

Bulunduğumuz bu güzel coğrafyada derin kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu bizim en büyük enerji kaynağımızdır. Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu bu anlamlı günler, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle üyelerimizin ve tüm halkımızın kurban bayramını kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice bayramlar geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

[Devamını oku...]

16
Borsa Personelleri İSG Eğitimlerini Tamamladı

Tarsus Ticaret Borsası personelleri “Tahliye ve Yangın Tatbikatı” eğitimi sonrası bu kez de kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, elle kaldırma ve taşıma, parlama, patlama, yangın ve yangından korunma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, elektrik tehlikeleri, riskleri ve önlemleri, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması,  meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıklardan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması konularında  İSG Uzmanı  Mesut Hırlak ile bir araya geldi. Borsa personelleri İSG Eğitimlerini 2018 yılı itibarı ile tamamlamış oldular.

[Devamını oku...]

16
Mersin MHP Mv. Baki Şimşek Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

Yaşanan ekonomi ile ilgili  ve  diğer konularda görüş alışverişinde bulunulan nezaket ziyaretinde başkan Murat Kaya şahsı ve Borsa Meclisi adına duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Milletvekili Baki Şimşek'e başarılı çalışmalarının devamını dileyerek teşekkür etti. 

[Devamını oku...]

15
Pamukta Yeni Sezona Ait Sektör Toplantısı Gerçekleşti

2016 ve 2017 de yüzleri güldüren Türk pamuğu, ekim alanlarının yüzde 20’ye yakın genişlemesiyle 2018’e daha umutlu giriyor.

Tarsus Ticaret Borsası Çırçır Komisyonu ile birlikte Tarsus'ta faaliyette bulunan Çırçır fabrikaları ile çiğit yağı üreticisi firmalarında katıldığı sektör toplantısında Çekirdekli pamuk Randıman ve fire Oranları yeniden düzenlendi. Ayrıca toplantıda Tarsus Çırçır Ve Prese Fabrikalarında 2018-2019 Pamuk Sezonunda Çekim Ve      Diğer Konularda Uygulanacak Esaslar Ve Ücretler konusu da  belinlendi.

Yönetim Kurulu Üyesi Ali Karaer "Doğru politikalar ile pamuk üretiminde 1 milyon tonu aşmasının hayal olmadığını belirterek  ‘havza modeli’nin pamuk ithalatını düşüreceğinide değindi.

Sektör toplantısında çıkan sonuçlar;

1-Türk tekstil sektörünün yıllık pamuk ihtiyacının 1.5 milyon tona ulaştığı göz önüne alındığında, pamukta dışa bağımlılığın azaltılması amacıyla gerekli tedbirlerin alınması,

2- Son 2 yıldır, fiyatların üreticileri memnun ettiği, bu fiyatların önümüzdeki sezonlarda da aynı kalması temenni edildi..

Sektör toplantısında paylaşılan diğer bir konuda , uzun yıllardan bu yana ilk kez, Türk pamuğunun son 2 sezonda hak ettiği seviyelerden fiyatlandığı, üreticilerin kazançlarının memnuniyeti ile  bu yılın pamuk ekimindeki artışının temelini oluşturduğu, tekstil sanayimizde ise geçmiş yıllara nazaran stok miktarının daha düşük olduğu istişare edildi.

 

[Devamını oku...]

15
TİY Başkanı Eyüphan Eyüboğlu'nun Ziyareti

TFF 2. Lig takımlarından Tarsus İdman Yurdu’nun kısa bir süre önce gerçekleşen olağan genel kurul toplantısının ardına Tarsus İdman Yurdu Kulübü Başkanı olan Eyüphan Eyüboğlu Tarsus Ticaret Borsası'na nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyaretinde, Tarsus İdman Yurdu’na tüm Tarsusluların sahip çıkması, destek olması gerektiğini ifade eden Eyüboğlu, “1923 yılında kurulmuş kulübümüz bu sezon 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele edecektir. Kulübümüzün daha üst liglerde olması için çaba sarf edeceğiz. Bu mücadelemizde Tarsus İdman Yurdu’na tüm Tarsusluların sahip çıkması, destek olması gerekiyor ” dedi.

Borsa Başkanı Murat Murat Kaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,yeni yönetime  hayırlı olsun dileklerinde bulundu  ve Tarsus İdman Yurdu Kulubüne  başarılar diledi.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 198İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son