Tarsus Borsası Haberler

21
Borsası Personelleri  Tahliye ve Yangın Tatbikatı Eğitiminde

Tarsus Ticaret Borsası Personellerinin katılımıyla gerçekleşen  ‘’Tahliye ve Yangın Tatbikatı Eğitimi’’  İSG Uzmanı Mesut Hırlak tarafından başarılı bir şekilde uygulandı. Tahliye ve Yangın anının önemine değinildiği , borsa personellerinin bilgilerinin tazelendiği eğitimde amaç yangın anında borsada o an bulunan üye, misafirlere nasıl davranmaları gerektiği anlatıldı. Bilgilerin tazelendiği bu eğitimde  muhtemel çıkabilecek yangın olaylarının önlenmesi için gerekli koruyucu önlemleri almak, , araç gereç ve malzeme temini, yangın esnasında söndürme ve kurtarma tekniklerini uygulamak, gibi konulara bir kez daha değinildi.

Her an çıkabilecek bir yangına karşı borsa personelleri  yapılan tatbikat ile yangına müdahaleye ve personellerin dışında kalan kişiler de nasıl davranmaları konusunda hazır hale getirilmiş oldu. 

[Devamını oku...]

20
İYİ Parti Genel Bşk. Yardımcısı Ayfer Yılmaz'ın Borsa Ziyareti

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, Sayın Ayfer Yılmaz ve beraberinde bulunan heyete yapılan ziyaretten memnuniyetini ifade ederek Tarsus’un geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de tarım ve tarım  ticareti yapılan  büyük kentlerden biri olmaya devam edeceğini kaydetti.

[Devamını oku...]

19
Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan STK Başkanları ve İş Dünyası İle Bir Arada

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Tarsus ziyaretinde Meslek Odası Başkanlarından oluşan Tarsus Kalkınma ve İşbirliği Konseyi (TAKİK) Yönetimi ve iş dünyasıyla bir araya geldi. TAKİK üyeleriyle yaptığı toplantının ardından Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya ve Tarsus TSO Başkanı Ruhi Koçak'ın başkanlık ettiği toplantıda konuşan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Tarsus'a verdiği sözleri fazlasıyla yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Tarsus'ta devam eden yatırım ve projeleri anlatarak Tarsus'un birkaç yıl içinde Türkiye'nin çekim merkezi olacağını ve işsizliğin bölgede tamamen bitirileceğini kaydetti. 

[Devamını oku...]

16
Başkanın "Babalar Günü" Mesajı

Her Baba, babasının yanında çocuktur. Anne ve babalarımıza onları inciten her çeşit söz ve hareketten kaçınmak hem dini hem de vicdani bir vazifemizdir. Bütün güzel huy ve melekeleri edindiğimiz, insan olmak gibi üstün değerlere ulaşmamıza temel olan annelerimizle birlikte babalarımızdır. Bütün alem dua üzerinedir.Ana ve baba duası da her şeyden kıymetli ve hayırlı olandır.

[Devamını oku...]

14
Başkan Murat Kaya'nın Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Bayramlarımızla, bayram sevinçlerimizi, kardeşlik, birlik , beraberlik adına yaşanan ve içimizde her an yaşattığımız bu güzel duygularımızın hayatımızın her anına yayılmasını temenni ediyor, İslam âleminin, aziz milletimizin, Ramazan Bayramını kutluyor, Bayramın bütün insanlığa mutluluk, huzur ve barış ve başarı getirmesini en kalbi hislerimle temenni ediyorum.

[Devamını oku...]

14
Meclis Başkanı Ekincioğlu'nun Ramazan Bayramı Mesajı

Ramazan Bayramı dolayısıyla açıklama yapan Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Ekincioğlu, "En büyük zenginliğimiz birbirimize olan bağımızdır." diyerek “Oruç, ibadet, birlik ve beraberlik içinde geçirdiğimiz mübarek Ramazan ayını bir kez daha idrak ederek Ramazan Bayram'ına kavuştuk. Bayramlar, birbirimizle kaynaştığımız, birlik, paylaşma ve hoşgörünün güzel örneklerinin sergilediğimiz özel ve müstesna günlerimizdir. Bizleri bir arada tutan bu müstesna günler ile bağlarımız sağlamlaşır, yardımlaşma ve dayanışmanın getirdiği güç ile en büyük zenginliğimiz birbirimize olan sevgimiz olur.Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin ve bütün İslam âleminin Ramazan Bayramını kutlar; birlik ve beraberlik içerisinde, barış ve sevgi dolu nice bayramlara ulaşmayı dilerim.”

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 193İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son