Tarsus Borsası Haberler

19
Borsa Meclis Başkanı Ekincioğlu’na Ziyaret

Tarsus Ticaret Borsası Akreditasyon İnceleme Kurul üyeleri Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Seçer , Borsa Meclis Başkanı İsmail Hakkı Ekincioğlu 'nun yeni işletmesine hayırlı olsun ve 2019 yılı Borsa Stratejik Plan Çalışmalarının değerlendirilmesi kapsamında ziyaret gerçekleştirdi.

Meclis Başkanı Ekincioğlu, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek salamura zeytin, zeytinyağı ve soğuk hava depolarından oluşan yeni tesisi hakkında bilgilendirme yaptı.

Kasım ayı itibarı başlayacağı yeni zeytin sezonunun hazırlıklarını tamamladığını belirten Ekincioğlu, 3 bin ton kapasiteli soğuk hava depolarına şimdilerde hasadı yapılan Nar ürünü depoladığını, iç piyasaya ve ihracata yönelik depolama işlemlerinin devam ettiğinden bahsetti.

Yeni tesisi gezdiren Ekincioğlu birinci etap yatırımlarını tamamladığını , ikinci etap yatırımlarının hazırlıklarına başladığını ifade ederek "Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum hepimizi etkiledi. Ancak firma olarak yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bizim daha çok yatırıma ve üretime ihtiyacımız var. Bu gibi ekonomik durumlarda katma değerli yatırımlar her zaman ekonomiyi ayakta tutar. Ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

[Devamını oku...]

19
Özel Eğitime Destek

Tarsus Altaylılar Mahallesinde Şehit Cemre Salih Gözen İlkokulunda bulunan özel eğitime ihtiyacı olan çocukların sınıfına yardım elini uzatan Borsa Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel , özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencileri ziyaret ederek eğitimlerinde faydalı olacak eğitim materyallerini hediye etti.

Okul Müdürü Yakup Konca tarafından karşılanan Başkan Yardımcısı Fatma Temel Tarsus'ta özel eğitime muhtaç çoçuklarımız için açılmış bir sınıfın olmasından memnuniyet duyduğunu ifade ederek, sınıf öğretmelerine ilgilerinden dolayı da teşekkür etti.

Bizlerle beraber olan Tarsus Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğine teşekkür ederiz.

[Devamını oku...]

18
Borsa Yönetim Kurulu Toplantısında; Tek Yürek Tek Ses

Başkan Murat Kaya, "Biz de, Tarsus Ticaret Borsası  olarak, tüm üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Tarsus olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.

[Devamını oku...]

12
Tarsus Ticaret Borsası'ndan "Enflasyonla Mücadele Programı" 'na Destek

Borsa Başkanı Murat Kaya enflasyonla mücadele programına ilişkin yaptığı değerlendirmede,  "Enflasyonla Mücadele Programıkapsamında son dönemlerde döviz kurlarında yaşanan olağan dışı hareketlerin etkisiyle artan enflasyon nedeniyle hem alım gücü düşen vatandaşları,hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmaları etkileyen olumsuzluğa karşı topyekûn bir iktisadi mücadele başlatılmıştır. " dedi.

[Devamını oku...]

11
Başkan Murat Kaya TOBB Tahkim Kurulunda

Başkan Murat Kaya," Aldığımız bu görevi layıkıyla yerine getirerek iş dünyamız için elimizden geleni yapacağız. Yeni görevimizden bahsedecek olursak tahkim, adli yargıya oranla daha süratli ve ticari sırların korunması bakımından daha güvenli bir yargı yoludur. Bununla birlikte, usulü şartlar yerine getirilmek kaydıyla, hakem kararları da tıpkı mahkeme ilamları gibi icra edilebilir kararlardandır.

[Devamını oku...]

11
Enflasyonla Mücadele #TürkiyeKazanacak

Birliğimiz 10.10.2018 tarihli ve 14853 sayılı " Enflasyonla Mücadele Programı " kapsamında ülke genelinde "İndirim Kampanyası" başlatıldığı, bu çerçevede  81 il, 160 ilçede yer alan 365 Oda/Borsamız ile üretim gerçekleştiren ve çeşitli ürünlerin ticaretini yapan Oda/Borsa üyelerimizin indirim Kampanyasına katkıda bulunması önemine değinilmiştir.

Bu kapsamda,ilgi yazıda Borsa  üyelerimizin ekteki listedeki (ek-1) tüketici fiyat endeksinde yer alan ürün ve hizmetlere yönelik asgari 3 ay süreyle en az %10 indirim yapması, " Enflasyonla Mücadele Programı"'na destek vermesi önem arz etmektedir..

" Enflasyonla Mücadele Programı"'na destek veren ve  İndirim yapan üyelerimizin 22 Ekim 2018 tarihine kadar Borsamıza bilgi vermesini önemle rica ederiz.

WHATSAPP BİLGİ HATTI: 0537 4881747

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 203İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son